mar
27

Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín - 26.3.2013

Za zvieratkami do košickej ZOODňa 26.3.2013 sa konalo okresné kolo v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín, ktorého sa zúčastnili aj  víťazi nášho školského kola. Nadšení recitátori, príjemné prostredie a radosť z krásneho slova priniesli pekné výsledky aj nám. Na krásnom druhom mieste v prvej kategórii sa umiestnila žiačka p. učiteľky Rinkovskej Ema Pasternáková (II.C) a na peknom treťom mieste v tretej kategórii žiačka p. učiteľa Hrinka Nikola Pačutová (IX.B). Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa z úspechu.

mar
26

Les a jeho tajomstvá

Les a jeho tajomstváV Hornozemplínskom osvetovom stredisku sa  dňa 25. marca 2013 konalo vyhodnotenie výtvarnej súťaže "Les a jeho tajomstvá". Aj naši malí výtvarníci boli úspešní. Stellka Lompartová z I. A triedy  za svoju kresbu získala 2. miesto a Andrea Slaninová zo IV. D triedy si za dielko o lese zhotovené kolorovanou maľbou odniesla čestné uznanie. Obe žiačky na súťaž pripravila p. uč. Mgr. Helena Borošová.
Srdečne blahoželáme !

mar
23

Literárna noc III. C

Literárna noc III. CŽiaci III. C strávili noc z 22. na 23. marca 2013 v škole. Mali akciu venovanú knihám, literatúre. Dali jej názov Literárna noc. Akcia mala tri časti. Prvá časť bola vážna – čítanie textov z knihy, ich rozbor a vysvetľovanie. Druhá časť bola zábavná – dramatizácia, hádanky, vtipy, piesne, hľadanie "pokladu" pomocou "pirátskej mapy" a baterky po neosvetlenej škole. Tretia časť bola najpokojnejšia. Bol to spánok v spacákoch na zemi v triede.

mar
23

Čitateľský maratón v ŠKD

Čitateľský maratón v ŠKDDeti v školskom klube sa celý mesiac marec venovali aktivitám, ktoré súviseli s knihami. Vyvrcholením ich snaženia bol Čitateľský maratón, ktorý sa uskutočnil 22.marca 2013 vo všetkých deviatich oddeleniach. Trval symbolických 42 minút – dĺžku si vybrali podľa skutočného maratónu – ktorého trasa merala 42,195 km.

mar
22

Biblická olympiáda

Biblická olympiádaV tomto školskom roku 2012/2013 boli na biblickú olympiádu vybrané knihy Svätého písma: Kniha Rút, Prvá kniha kráľov a Evanjelium podľa Matúša. Po školskom kole, ktoré sa v našej škole uskutočnilo 27.2.2013 víťazné trojčlenné družstvá v GK a RK náboženstve postúpili na kolo okresné. A ako sa im darilo?

mar
23

Svetový deň vody

Svetový deň vody“Voda! Nemáš ani chuť, ani farbu, ani vôňu! Nemožno Ťa opísať!  Tebou sa nadchýname a nevieme, čo si zač. Nemožno povedať, že si potrebná pre život – ty si sama život!“

Antoine de Saint – Exupéry

22. marca 2013, žiaci našej školy si pripomínali Svetový deň vody. Triedni učitelia spolu so svojimi žiakmi sa zamýšľali nad hodnotou pitnej vody, ale hlavne ako sa nám darí šetriť ju. Na hodinách slovenského jazyka žiaci písali úvahu práve na túto tému.

mar
22

Basketbalové striebro

Basketbalové striebroV dňoch 21. a 22. marca 2013 sa naši športovci zúčastnili obvodového kola v basketbale žiakov ZŠ. Vo štvrtok 21.03.2013 si na základnej škole Bernolákova zmerali sily žiačky z piatich vranovských škôl. Vo veľmi vyrovnanom turnaji obsadili naše dievčatá po 3 víťazstvách a jednej prehre sympatické 2. miesto, keď im víťazstvo ušlo v poslednom zápase. Pri rovnakom počte bodov rozhodovalo skóre, ktoré mali naše súperky zo ZŠ Juh lepšie. Chlapci v piatok obsadili 4. miesto po 2 víťazstvách a 2 prehrách.