nov

Ako sa správne učiť

Nový školský rok sa začalDňa 04.11. a 06.11.2013 sa na našej škole uskutočnila beseda na tému Ako sa správne učiť s pracovníčkou Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie pani Mgr. Janou Závodskou. Táto téma bola určená predovšetkým pre prelomové školské roky, to znamená, že pre piatakov. Beseda pozostávala z kombinácie prednášky prelínanej s diskusiou, do ktorej sa zapájali všetci žiaci.

V úvode sa žiaci zamýšľali nad významom školy a vzdelania. Hľadali zmysel učenia sa v živote každého človeka. Urobili si anketu obľúbenosti školských predmetov a zároveň spoločne zisťovali na čo všetko sú potrebné predmety, ktoré sa žiaci učia na základnej škole. V ďalšej časti žiaci dostali cenné rady, ktoré by im mali zlepšiť, zrýchliť a zjednodušiť učenie. Ide o rady týkajúce sa vhodného prostredia pre učenie, podmienok a režimu učenia. Prezentované rady dostali žiaci aj v písomnej podobe. Podrobnejšie rozoberali motivačné  dôvody učenia sa, ktoré žiaci taktiež dostali v písomnej podobe. Úlohou žiakov počas hodiny bolo napísať svoj vlastný dôvod prečo sa učiť. V závere hodiny si vyskúšali hru na obrazovú pamäť, kde  medzi sebou zároveň súťažili "o lepšiu pamäť".

Cieľom besedy bolo  u žiakov zanechať hlbší zmysel učenia sa, potrebnosť jednotlivých predmetov a podporiť správnu techniku učenia sa a sústredenia sa.

Veríme, že im táto beseda pomôže vzbudiť záujem o učenie, ale hlavne v dosahovaní lepších výsledkov.

foto ilustračné