dec
22

Vianočná akadémia...

Snehová kráľovná zavítala 18.12.2015 do rozprávkovo vyzdobených priestorov našej veľkej telocvične, aby spolu s Gerdou, Kajom a ich babičkou vyrozprávala úžasné príbehy detí, ktoré spevom, tancom, básničkami, či krátkymi scénkami priblížili čaro nastávajúceho obdobia - ZIMY - či najkrajšieho sviatku v roku, VIANOC.

dec
22

Vianočná burza

Dňa 18.12.2015, v tento predvianočný čas, šikovné rúčky detí potešili nás. Na vianočnú burzu vyrobili snehuliakov, svietniky, sviečky, stromčeky, anjelikov ba i zimné čiapky.

dec
22

Vianočné trhy

Atmosféru vianočných trhov si vychutnali deti turistického krúžku a krúžku s Batohom po okolí, ktorí 12.12.2015 navštívili vianočné trhy v Prešove.

dec
22

Betlehemské svetlo v našom meste

Je to už 26. krát, kedy priniesli skautky a skauti na Slovensko Betlehemské svetlo. 12. decembra, vo večerných hodinách priviezli na Slovensko Betlehemské svetlo, ktoré prevzali od rakúskych skautov počas slávnostnej ceremónie vo Viedni. Naši žiaci zo Skautského krúžku v nedeľu 13.decembra doobeda odovzdali svetlo počas svätej omše v Zakopanom poľským skautom a následne ho v Poprade prijal prezident Slovenskej republiky.

dec
22

Komiksiáda, alebo komiksom k čítaniu

Komiks predstavuje samostatné umenie či žáner, ktorý spája literatúru s výtvarným umením. Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vo štvrtok 17. decembra 2015 privítala svojich hostí na workshope o komikse s Petrom Karpinským.

dec
13

Najlepší ochranárik...

Nedávno sme vás informovali o získaní dvoch prvých miest ašich žiačok v okresnom kole výtvarnej súťaže "Ochranárik očami detí", ktorú vyhlásila Sekcia krízového riadenia MV SR.