nov
29

Slávici z lavice

U nás spieva celá škola je názov piesne, ktorá zaznela v utorok 22. novembra v úvode súťaže v speve populárnych piesní Slávici z lavice. Že je to skutočne tak, dokázalo 19 spevákov svojím krásnym spevom. Získali si priazeň publika, ktoré ich povzbudzovalo potleskom a známejšie piesne si s nimi aj zaspievalo.

nov
28

Malý konštruktér

Dňa 24.11.2016 sa v našom ŠKD uskutočnila súťaž v skladaní stavebnice SEVA – „Malý konštruktér“. V tento deň medzi sebou súťažili deti I. - VIII. oddelenia, zložené zo 4 súťažiacich. Stavebnica SEVA je kreatívna, deťom rozvíja myseľ i manuálnu zručnosť, bola niekoľkokrát označená titulom „Správna hračka“ (r. 2012, 2014, 2015).

nov
28

Detský čin roka

Práve prebieha 16. ročník tohto projektu, ktorý je pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Žiaci našej školy sa každú jeseň zapájajú do detskej poroty. Čítajú nominované príbehy a hlasujú za skutky, ktoré považujú za najcennejšie v šiestich kategóriách:

nov
27

Vybíjaná štvrtákov

Dňa 25. 11. 2016 sa stretli štvrtáci našej školy na turnaji vo vybíjanej. Zápolili štyri triedy v štyroch zápasoch, v ktorých si každá trieda vylosovala súpera. Hralo sa na volejbalovom ihrisku, jeden zápas trval 7 minút. Štvrtáci ukázali svoju znalosť pravidiel, bojovnosť, pohotovosť, šikovnosť uhýbať sa pred vybitím.

nov
23

Štátne divadlo v Košiciach

O potrebe starať sa o naše telo všetci dobre vieme. A tak pravidelne jeme, dodržiavame pitný režim, snažíme sa cvičiť. Ale nielen jedlom je človek živý. Čo naša duša? Ako pohladiť ju? 

Umenie je potravou pre dušu, poskytuje nám radosť a stimuluje našu kreativitu. O pravdivosti týchto slov sa mohli presvedčiť žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka, ktorí 22. novembra 2016 navštívili Štátne divadlo v Košiciach, kde si pozreli romantický tanečný príbeh Zvonár u Matky Božej.

nov
25

Stretnutie s prváčikmi

Dopoludnia 22. a 24. novembra 2016 navštívili triedu našich prváčikov ich mladší kamaráti z MŠ Sídlisko II vo Vranove nad Topľou. Prišli sa pozrieť ako sa našim najmladším žiakom darí, čo všetko sa už v novej škole naučili, zažili a tiež ukázali, načo sa majú budúci školáci tešiť a aj pripraviť.

nov
23

Úspech na olympiáde zo SJL

15. novembra 2016 sa v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou konalo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.