okt
02

Noc výskumníkov

V piatok 30. septembra 2016 sa žiaci 8. ročníka spolu so svojimi učiteľmi fyziky a chémie zúčastnili FESTIVALU VEDY v OC Optima v Košiciach - Noc výskumníkov. Festival, ktorý sa konal už po desiatykrát sľuboval bohatý a maximálne pestrý program, ktorý osloví všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. Špeciálnou cieľovou skupinou projektu sú hlavne deti v školskom veku, pričom dôraz bol kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.

sep
27

Ekodeň v 5. ročníku

16. septembra žiaci piateho ročníka si vychutnali krásne jesenné počasie – absolvovali svoj eko-deň. Na štyroch stanovištiach sa vyskúšali z matematickej logiky, kde jednoduchými výpočtami vylúštili škodcov našich lesov, kreatívne zhotovili labuť, z ekológie riešili krížovku, osemsmerovku, doplňovačky, hádanky.

sep
25

Exkurzia - Dubník

Dňa 22.9.2016 sa žiaci III.C a III.D zúčastnili na exkurzii na Dubníku, kde sa precvičili v určovaní hlavných a vedľajších svetových strán. Spoza mrakov vykuklo aj slniečko, ktoré im pomohlo určiť svetové strany podľa poludňajšieho tieňa.

sep
07

Vitajte v škole

Dňa 5.9.2016 sme na našej škole opäť privítali nový školský rok. V jej priestoroch sa zišlo okrem „starých známych“ aj mnoho nových tvárí – malých prvákov, ktorých spolu s ich rodičmi privítal pán riaditeľ Mgr. Milan Bendik a pani zástupkyne Mgr. Ingrid Imrichová a Mgr. Andrea Sabolová a vedúca ŠKD pani Bernardína Pariľáková.