okt
03

Exkurzia - Svidník, Dukla

Dňa 27. 9. 2017 si žiaci deviateho ročníka spestrili vyučovanie dejepisu exkurziou zameranou na dejiny východného Slovenska. Navštívili sme Vojenské múzeum vo Svidníku, kde si prezerali autentické exponáty z 1. a 2. svetovej vojny, ktoré súvisia s bojmi v Karpatoch. Vzdali sme poctu padlým hrdinom.

okt
03

Noc výskumníkov

Tak ako po minulé roky, aj tento rok sa žiaci 8. ročníka zúčastnili festivalu vedy a techniky pod názvom Noc výskumníkov. Konal sa v piatok 29. septembra 2017 v OC Optima v Košiciach. Festival sľuboval bohatý a maximálne pestrý program, ktorý osloví všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. Špeciálnou cieľovou skupinou projektu sú hlavne deti v školskom veku, pričom dôraz bol kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.

okt
03

BE ACTIVE - Európsky týždeň športu...

V piatkové dopoludnie – 29. 9. 2017 ­– si žiaci I. stupňa overili svoju športovú zdatnosť v rôznych súťažiach či hrách. Prváčikovia využili svoje maľované ihrisko na pohybové aktivity spojené s rôznymi hrami ako škôlka, slimáčik a poriadne sa zapotili pri skokoch do diaľky i behu. Druháci si na  dopravnom ihrisku uskutočnili súťaživé hry  na bicykloch i kolobežkách, zopakovali si pravidlá cestnej premávky aj ako chodci. Tretiaci si zajazdili aj na kolieskových korčuliach a zasúťažili v rôznych bežeckých disciplínach . Štvrtáci využili priestory telocvične a jednotlivé triedy si zmerali sily  v turnaji vo vybíjanej.

okt
03

Svetový deň mlieka

Svetový deň mlieka 28.9.2017 si naši druháci pripomenuli v triedach zábavnou formou - kvízom o zdravých účinkoch mlieka na ľudský organizmus a rozhovorom o správnej výžive. Besedovali na túto tému so svojimi triednymi učiteľkami a vytvorili pekné obrázky o mlieku a mliečnych výrobkoch. Mnohí z nich si vypili mliečko na zdravie z nášho školského automatu.

sep
26

EKO deň

V duchu hesla „poznávaj a chráň“ sa vybrali žiaci 4. ročníka dňa 26.9.2017 na svoj EKO deň.
Ich cieľom bol Náučný chodník Bila hura. Prešli z neho iba časť, no i to stačilo, aby získali nové poznatky o rastlinách a živočíchoch vranovských lesov a lúk.
Získali ich priamym pozorovaním prírody a čítaním náučných tabúľ, ktoré sú popri chodníku. A čo urobili pre ochranu? Iba takú maličkosť – nenechali po sebe žiadne odpadky, nelámali konáriky stromov, netrhali rastlinky. Keby sa takto zachoval každý návštevník prírody, tá by možno nebola vôbec znečistená.

sep
26

Návšteva Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou

Spestrením vyučovania literatúry žiakov 5. ročníka bola v dňoch od 18.9. do 22.9.2017 návšteva mestskej knižnice. Kniha je pre každého tá správna voľba pre jeho rozvoj, a preto cieľom tejto návštevy bolo vytvoriť pozitívny vzťah žiakov k nej.

sep
17

Ekodeň v 5. ročníku

Dňa 14. 9. piataci spolu so svojimi triednymi učiteľmi plnili rôznorodé aktivity v rámci svojho ekodňa. Hlavným cieľom jednotlivých úloh bolo to, aby sa triedne kolektívy lepšie spoznali a dokázali spolupracovať pri plnení jednotlivých úloh.

Ďalšie články...