dec
21

Poďakovanie

educ miniZákladná škola Sídlisko II, týmto vyjadruje poďakovanie nadácii EDUCTECH v zastúpení PaedDr. Silvie Manduľákovej, riaditeľky neziskovej organizácie za sponzorskú podporu v hodnote 300 €. Táto podpora je nasmerovaná na zvýšenie technických schopností našich žiakov. Vďaka tejto podpore bude realizovaná výučba 3D tlače, v predmetoch Technika a Informatika, ako aj Počítačovo – experimentálneho záujmového útvaru. V mene našich žiakov ešte raz ďakujeme.

dec
20

Vianočná akadémia

va miniKto by ich nemiloval. Vianoce, najkrajšie sviatky v roku. Čas, kedy sme si akosi bližšie, keď sa úsmev na tvárach iných dotýka našich sŕdc a milé slová nachádzame jednoduchšie, ako inokedy.
Žiaci našej školy spríjemnili tento čas sebe aj svojim pedagógom či rodičom počas vystúpení na Vianočnej akadémii, ktorá sa konala 20. decembra 2018. Počas tohto dňa sa školská telocvičňa premenila na nádhernú zimnú krajinu, ktorá svojou belosťou a krásou vítala všetkých účinkujúcich. To, že kreativite sa medze nekladú, dokázali naši žiaci s pomocou svojich pedagógov aj v tomto školskom roku.
Celým programom nás sprevádzali strigy, ktoré poletovali na svojich metlách, pričom sme sa postupne dozvedali, ako sa naši predkovia v minulosti rôznymi poverami a zaklínadlami chránili pred pôsobením zlých síl, najmä počas „stridžích dní“. Vzduchom sa niesli tóny krásnej hudby a my všetci sme sa ponorili do čara rozprávok, vinšov, tancov, kolied a spevu.
Všetkým prajeme krásne Vianoce v kruhu svojich najbližších, a nech to svetielko lásky a radosti v našich srdciach nevyhasne ani počas nasledujúceho nového roka 2019!

dec
20

Čertovsky dobré Vianoce

vi miniVianoce sú najmagickejším obdobím v roku a hlavne časom prekvapení. Jedno také sa udialo i v 3.B triede, ktorú dňa 20. 12. navštívili čerti a anjelici z gymnázia. Pripravili si pre nás zaujímavý program, zábavné hry a priniesli i darčeky. Veď aké by to boli sviatky bez sladkostí a hračiek? Za odmenu sme ich aj my potešili krátkym programom a veselým smiechom. Najväčšiu radosť však máme z toho, že sme si našli nových kamarátov... Veríme, že sa na podobnej akcii znova stretneme a ktovie – možno ich budeme nasledovať v štúdiu na gymnáziu.

dec
18

Šaliansky Maťko

Tradične v predvianočnom čase prebieha školské kolo súťaže ŠALIANSKY MAŤKO v prednese povesti. Dňa 18.12.2018 v milej atmosfére nielen prednášali zaujímavé príbehy druháci a tretiaci, ale zároveň si pripomenuli zaujímavosti a poznatky o tomto literárnom žánre. Všetkým súťažiacim blahoželáme k pekným výkonom a odvahe prezentovať umelecký text pred obecenstvom.

dec
13

Tretiaci v Prešove

po miniDňa 13.12.2018 sa naši tretiaci vybrali spoznávať mestskú krajinu zaodetú do vianočného šatu. Pre mnohých cesta vlakom bola prvou skúsenosťou v tomto dopravnom prostriedku, ktorý ich priviezol do nášho krajského mesta Prešov. Spoznávali tu predvianočnú nálada v uliciach starého mesta, trhy s tradičnými remeselnými výrobkami, či úzke uličky a historické budovy. Zaujímavou skúsenosťou pre všetkých bola návšteva zážitkovej výstavy Leonardium. Deti sa na nej zoznámili s vynálezmi, umením a vedeckou prácou Leonarda Da Vinci. Exponáty si nielen obzerali, ale mali možnosť vyskúšať si ich, pohrať sa s nimi a zabaviť sa pri mnohých kreatívnych aktivitách, ktoré im poskytli jedinečné a nezabudnuteľné spomienky.

dec
14

Čaro Vianoc

caro miniPrvé snehové vločky a štipľavý mráz nám dávajú vedieť, že sa blížia najkrajšie sviatky v roku. Ich privítanie má rôzne podoby. Jednou z nich sú v predsviatočnom období aj tvorivé dielne. V priestoroch HZOS vo Vranove n/T "Čaro Vianoc" - tvorivé dielne pre žiakov ZŠ a Kluby dôchodcov - dňa 14.12. 2018 pripomenula vôňa perníčkov a melódie kolied. Túto predvianočnú atmosféru zažili naši druháci a tretiaci. Stretli sa tu so seniormi, ktorí im priblížili zvyky našich predkov a tak symbolicky odovzdali posolstvo týchto krásnych sviatkov. Spríjemnením spoločného posedenia bolo zdobenie perníčkov a výroba ozdôb na vianočný stromček.

dec
13

Divadelné predstavenie NIKOLA ŠUHAJ

ns miniDňa 13.12.2018 sa naši šiestaci vybrali za kultúrou do neďalekého Prešova. Divadlo Jonáša Záborského nám predstavilo pôvodný slovenský muzikál NIKOLA ŠUHAJ. V tomto muzikáli sa na konci sveta, v dedinke učupenej v lone štítov, narodil zbojník, ktorý bohatým bral a chudobným dával, až kým ho zrada nepripravila o lásku aj o život. Žiaci ocenili najmä folklórnu vrstvu, ktorá tvorila prechod medzi magicko-zázračnou a realisticko-autentickou atmosférou. Tanečné choreografie boli pestré, sóla aj skupinové výstupy sa dopĺňali s inštrumentálnou hudbou a spevom. Bol to krásny umelecký zážitok.