jan
31

Malý konštruktér

mk miniDňa 31.1.2019 počas súťaže Malý konštruktér deti ŠKD predstavili svoju fantáziu, tvorivosť, zručnosť a schopnosť kooperatívne pracovať. Prostredníctvom stavebnice SEVA, ktorá je medzi deťmi veľmi obľúbená, skonštruovali modely lietadiel, vrtuľníkov, domov, hradov i nábytku. Každé oddelenie reprezentovalo trojčlenné družstvo. Kreativitu, náročnosť i dizajn jednotlivých modelov ocenila detská porota. Všetkým zúčastneným ďakujeme nielen za ich pekné výtvory, ale aj za to, že nám ukázali ako tvorivo a zaujímavo sa aj bez mobilov, či počítačov dá tráviť voľný čas.

jan
31

Matematická olympiáda

mo miniKaždoročne sa v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou stretnú najlepší matematici na matematickej olympiáde. Aj tento rok v kategórii Z5 a Z9 sme medzi nimi mali zastúpenie a nielen hocijaké... Našu školu v kategórii Z9 úspešne reprezentoval Martin Kozák z 9.C, ktorý skončil na 1. mieste a Adam Humeník z 9.A. Všetkým žiakom a učiteľom, ktorí ich pripravovali ďakujeme a želáme ešte veľa ďalších úspechov... 

jan
28

Beseda "Starostlivosť o ústnu hygienu"

zuby miniDňa 28. januára 2019 sa na našej škole uskutočnila beseda na tému "Starostlivosť o ústnu hygienu". Pozvanie od našich prváčikov prijala pani zubná lekárka MDDr. Jana Surdejová. Pani doktorka deťom názorne ukázala správnu techniku čistenia zubov. Porozprávala im, ako vzniká zubný kaz, aj ako mu predchádzať. Dôležitým predpokladom na uchovanie zdravých zúbkov je aj správna strava. Zdôraznila nutnosť používania ďalších pomôcok akou je zubná niť či medzizubná kefka. Odmena v podobe zubnej pasty detičky veľmi potešila.
Beseda bola pútavá a veríme, že motivovala žiakov k dôslednejšej starostlivosti o ústnu hygienu.

jan
24

Hlas ŠKD

hlas miniDňa 24.januára 2019 sa v ŠKD uskutočnil VII. ročník speváckej súťaže HLAS ŠKD, do ktorej sa zapojili deti zo všetkých oddelení. Svoj talent predstavili spevom moderných a ľudových piesní. Porota v zložení p. vych.B. Pariľákovej, p. vych. L.Mickovej a detských zástupcov N.Madurovej a F. Balleka to mala ťažké, pretože všetci súťažiaci spievali veľmi pekne. Výkony svojich kamarátov odmenili deti v hľadisku zaslúženým potleskom. Porota nakoniec rozhodla takto:

jan
13

Hry na snehu

hns miniPerinbaba nám tejto zimy nadelila dostatok snehu. Túto nádielku využili prváci na pobyt vonku a rôzne zábavné hry na snehu. Nikto neodolal vytvoreniu obrazu vlastného anjela v čerstvo napadnutom snehu, postaveniu čo najväčšieho kopca zo snehu. Nakreslili si obrázky slniečka, srdiečka či stromčeka na neporušený povrch snehu pomocou stôp. A čo na záver? Guľovačka! Všetci sme si sneh užili. Dúfame, že nám ešte dlho vydrží.
Ďakujeme Perinbaba!

jan
24

Šaliansky Maťko

salmat logo miniTento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko. Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali.
Súťaž v prednese slovenskej povesti nazvali podľa mňa ŠALIANSKY MAŤKO J. C. Hronského.
Aj v tomto roku Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou otvorila dňa 24. januára 2019 svoje brány mladým a šikovným recitátorom zo základných škôl v našom okrese. Podobne ako predminulé roky súťažiaci boli rozdelení do 3. kategórií. V 1. kategórii našu školu reprezentovala Noemi Mitriková z III.A triedy, v II. kategórii sme mali zastúpenie z V.C triedy v osobe Katky Kačerovej a v najstaršej kategórii sa predstavila žiačka VII.A triedy Anežka Tatárová.