dec
18

Zvianočnieva sa

zvsa mini„Vianoce budú a bodka.“
Vianočným príhovorom z rozhlasu otvorila dnešný deň pani katechétka Vargovčáková, ktorá pripomenula posolstvo blížiacich sa Vianoc.
Zázračné Vianoce, stromček sa ligoce... Dnes sa svetielka šťastia rozžiarili nielen na stromčeku, ale aj v očkách našich prváčikov. Spoločnou besiedkou vo svojich triedach si s p. učiteľkami pripomenuli blížiace sa Vianoce. Vianočne naladení aj oblečení sa potešili tancom, spevom, koledami, vinšmi. Najväčším prekvapením a zároveň aj odmenou bol pre nich vianočný punč, ktorý im veľmi chutil. Na záver sa navzájom obdarili milými darčekmi, ktoré si sami vyrobili.
Zázračné Vianoce, stromček sa ligoce.....prajeme všetkým šťastné a veselé Vianoce!

dec
18

Betlehemy očami detí

betlehem miniUž nadišiel nádherný vianočný čas a kúzlo Vianoc je všade okolo nás. Jednou z najtypickejších vianočných dekorácií je betlehem. Krása, pokoj a neha, ktoré z neho sálajú oslovili a inšpirovali aj deti ŠKD. Aktivitou, Betlehemy očami detí, sme chceli deťom priblížiť Vianoce a narodenie Ježiša, podporiť ich výtvarné cítenie a umožniť im podieľať sa na umocnení vianočnej atmosféry.
Krásne Vianoce a šťastný nový rok!

dec
18

Úspechy v Technickej olympiáde

technika miniDňa 26. 11. 2020 si žiaci základných škôl zmerali svoje sily v okresnom kole Technickej olympiády online formou. Za našu školu sa tejto súťaže zúčastnili traja žiaci. Všetci zúčastnení dosiahli veľmi pekné výsledky.
V kategórii A (dvojice): 1.miesto - dosiahli žiaci Jakub Kmec (IX.B ) a Matej Dutkovič (VIII.A). Žiakov pripravovali PaedDr. Róbert Ďurana a PaedDr. Marek Hermanovský.
V kategórii B (jednotlivec) dosiahol žiak Martin Pohlod (VII.A) pekné 3.miesto. Žiaka pripravoval Mgr. Rastislav Fedor.

dec
18

Zdobenie vianočného stromčeka

vianoce mini
Zvončeky už zvonia a ihličie vonia, 

svetlo sviečok mihotavé, Vianoce k nám prišli práve.
Preto sviatky krásne majte, v pohode ich prežívajte


Najkrajšie sviatky roka sa opäť blížia. Všetci sa najviac tešíme na deň, keď konečne postavíme stromček a ozdobíme ho trblietavými guľami, farebnými svetielkami a sladkosťami. Dlhý čas čakania na deň, keď sa ozve vianočný zvonček, si žiaci 4. ročníka spríjemnili vlastnoručným vyrábaním vianočných ozdôb. Krásnymi a nápaditými výtvormi šikovných rúk potom spolu s triednymi pani učiteľkami vyzdobili svoj stromček. Jednotlivé triedy si navzájom zavinšovali veselé a šťastné prežitie vianočných dní.

dec
10

PYTAGORIÁDA - školské kolo - 2. stupeň

pytag miniV dňoch 9. a 10.12.2020 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády kategórii P5 – P8 dištančnou formou. Súťaže sa zúčastnilo 47 žiakov, ktorých dištančne pripravovali vyučujúci matematiky. Súťaž prebiehala online v aplikácii Edupage a žiaci cez túto aplikáciou boli aj vyhodnotení.
Na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách sa umiestnili títo žiaci:

dec
18

Čarovná farbička

car far miniČarovanie farbičkami prináša už tradične na našej škole veľmi pekné výtvarné diela. Tohtoročná "Čarovná farbička" s témou ČARODEJKA ZIMA, ktorá prebiehala v novemberi a decemberi 2020, mala iný šat. Keďže sme sa nemohli stretnúť v jednom ateliéri, deti z I. stupňa tvorili vo svojich triedach a najlepšie práce postúpili do školského kola.
Žiaci II. stupňa to mali ťažšie. Tvorili doma, pod odborným dohľadom pedagógov, s podtémami: ZIMA a ZIMNÉ ŠPORTY. Súťažné výtvarné práce odfotili, poslali svojim učiteľkám výtvarnej výchovy na portál EduPage. Porota ocenila snaženie žiakov vo všetkých kategóriách takto:

dec
09

PYTAGORIÁDA - školské kolo - 1. stupeň

pytag miniNajlepší matematici z tretieho a štvrtého ročníka si v stredu zmerali svoje sily v školskom kole matematickej súťaže Pytagoriáda. Na súťaž sa svedomito pripravovali a preto nás potešili svojimi vedomosťami. Súťaže sa zúčastnilo 16 tretiakov. Z toho bolo 6 úspešných riešiteľov. Zo štvrtého ročníka sa súťaže zúčastnilo 18 žiakov. Z toho bolo 12 úspešných riešiteľov.