apr

TALENTY 2022

hlas miniV piatok 22.4.2022 sa v Dlhom Klčove opäť konala tradičná okresná súťaž v speve ľudovej a populárnej piesne TALENTY 2022, na ktorej sa už tradične zúčastnili aj naše žiačky.
Naša škola mala v súťaži zastúpenie v kategórii populárna pieseň: Bianka Baranová zo IV. D, Katka Venglovičová zo IV. A, Erika Barlová z IX. B a Zuzka Mičejová z IX. B.
S ľudovými piesňami sa predstavili v kategórii sólo spev Cifroškárky Noemi Mitriková zo VI. A, Natálka Kvočková z VIII. C a v kategórii duo Erika Barlová a Zuzka Mičejová z IX. B. Obidve sólistky i duo očarili odbornú porotu natoľko, že sa umiestnili v zlatom pásme. Natálka Kvočková si vyspievala aj návrh na postup na krajskú súťaž v speve ľudovej piesne Vidiečanova Habovka, ktorá sa uskutoční 15.5.2022 v Raslaviciach.
Všetkým dievčatám so zlatom v hrdle ďakujeme za úspešnú reprezentáciu Dvojky, blahoželáme im a Natálke držíme palce v krajskom kole.

Za toto podnetné a spevavé popoludnie vďačíme Hornozemplínskemu osvetovému stredisku vo VT a OcÚ Dlhé Klčovo. Za prípravu našich žiačok ďakujeme Mgr. Viere Andrejčákovej, Mgr. Matúšovi Borošovi, Mgr. Danke Kolesárovej, PaedDr. Jarmile Kolesárovej, Mgr. Marte Šofrankovej a Mgr. Petrovi Šofrankovi.

• 1_Talenty 1. kategória
  • 2_Talenty 2022 Cifroško