apr

Erazmus+ v írskom Dubline

erasmus mini18. 4 – 22. 4. 2022 prebiehala ďalšia fáza projektu Erasmus. Počas piatich dní sme my, p. učiteľky cudzích jazykov, Mgr. Jana Juhaščíková, PhD. a Mgr. Zuzana Mičejová, absolvovali kurz pre učiteľov anglického jazyka pod názvom Učenie sa angličtiny zábavnou formou.
Čo nové sme sa dozvedeli?
Kurz pod vedením odborného lektora bol zameraný na praktické aktivity pre učiteľov anglického jazyka. Zúčastnilo sa ho 22 učiteľov z rôznych európskych krajín – Francúzsko, Portugalsko, Taliansko, Fínsko a Slovensko. Každý deň bol zameraný na iné aktivity – ako napr. motivačné aktivity na začiatku hodiny, využitie humoru a vtipov, činnosti spojené s pohybom, stolové hry, či využitie moderných technológií a aplikácií na hodinách cudzích jazykov. My učitelia sme si mohli vyskúšať ako sa naši žiaci cítia pri rôznych činnostiach na hodinách anglického jazyka.

Multikultúrny rozmer projektu:
Mali sme možnosť zdieľať skúsenosti s kolegami z rôznych krajín a dozvedieť sa ako funguje školský systém v rôznych európskych krajinách.
Kultúrny rozmer projektu:
Okrem odborných znalostí sme počas celého týždňa spoznávali krásy írskeho hlavného mesta Dublinu. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií o histórii krajiny a videli sme najznámejšie pamiatky mesta – Dublinský hrad, katedrála sv. Patrika, Trinity College, St. Stephen’s Green park.
Čo sme získali?
Vzájomne sme sa obohatili o poznatky, vymenili si skúsenosti zo svojej práce vo výchovno-vzdelávacom procese vo svojej domovine. Podarilo sa nám nadviazať kontakty a zároveň aj priateľstvá, ktoré v budúcnosti povedú k ďalšej medzinárodnej spolupráci.

• 92cdd7ce-c726-43cb-8700-e274e88e9d0b
  • 9a677e1c-aab2-421a-8fa7-8952f58fc7be