dec

Nie si na to sám!

viacakonickAni domáce prostredie žiakov kvôli dištančnému vzdelávaniu neovplyvnilo a nezastavilo aktivity našej školy ako napríklad besedy s odborníkmi. Jedna z nich, s názvom „Nie si na to sám!“, sa uskutočnila online v piatok 10. 12. 2021. Bola určená žiakom 8. ročníkov. Koordinátorka ochrany detí pred násilím PaedDr. Jana Stašková sprostredkovala a objasnila zvedavým žiakom informácie:
- o zameraní linky pomoci - s akými problémami sa dieťa môže na linku obrátiť - práva dieťaťa - prečo je dôležitá oznamovacia povinnosť
Našich žiakov táto téma veľmi zaujala, žiaci sa so záujmom zapájali do diskusie, pýtali sa, ako sa vystríhať, vyvarovať násiliu páchanom na nich, ako odhaliť rôzne druhy šikany a zároveň, podvedome sa učili empatie, spolupatričnosti, starať sa o spolužiakov a pomáhať slabším.

Násilie, s ktorým sa deti stretávajú môže mať veľa podôb. Od šikany, zosmiešňovania, ponižovania, kyberšikany cez vyhrážanie, bitie, týranie či sexuálne zneužívanie. Požiadať o pomoc nie je hanbou ani zlyhaním. Ochrániť deti môže len rýchly a účinný zásah. Takúto pomoc deťom ponúka Národná linka na pomoc deťom v ohrození VIAC AKO NI(C)K - www.viacakonick.sk Ale to všetko už naši žiaci vedia. Skúste sa na to našich ôsmakov opýtať. :)

• Snímka obrazovky (27)
  • Snímka obrazovky (28)