dec

Dejepisná olympiáda

minulost miniNaši šikovní žiaci, chtiví po vedomostiach z histórie sa statočne pasujú so zaujímavými témami, pretože sa pripravujú na okresné kolo dejepisnej olympiády. Podľa jednotlivých kategórií musia žiaci zvládnuť náročné témy ako obrazy pravekého sveta, staroveký Orient, či Grécko, až po prvú svetovú vojnu. Navyše musia mať prehľad aj o Kultúrnych pamiatkach UNESCO na Slovensku a histórii regiónov, v ktorej vznikli. Slovenská komisia dejepisnej olympiády sa rozhodla zadať túto bonusovú tému kvôli pandémii. Keďže máme obmedzenú možnosť cestovať, zostávame doma – na Slovensku – na našich krásnych miestach zapísaných v UNESCO.
Žiaci budú súťažiť v kategóriách C, D, E a F. Reprezentovať našu školu v okresnom kole budú žiaci: Michael Kozák (VII.D), Anna Klimkovská (VII.C), Sofia Poldruhá (VIII.B), Alexandra Gajdošová (VIII.A), Barbara Koščová (IX.C) a Mikuláš Bodnár (IX.A).
Nemajú to vôbec ľahké, keďže sú v domácom prostredí a pripravujú sa samostatne aj pomocou online doučovaní pod vedením pani učiteľky PaedDr. A. Opaľuchovej. Aj za sťažených podmienok veríme, že budú čo najlepšie reprezentovať seba a našu školu až čo na najvyššie postupové kolá. Všetkým držíme palce!