jún

„Naj škola“

najskola miniV utorok 24. mája 2022 sa vybraní žiaci ôsmeho a deviateho ročníka pod vedením p. riaditeľa P. Kocáka a p. uč. F. Minarčika zúčastnili televíznej súťaže „Naj škola“.
Po náročnej 6 a pol hodinovej ceste dorazili do nášho hlavného mesta, kde hneď po príchode do budovy RTVS ich čakalo prvé prekvapenie. Našich žiakov privítal známy športový komentátor a redaktor Marcel Merčiak, ktorý im porozprával o práci komentátora športových prenosov. Sprostredkovanie stretnutia s M. Merčiakom zorganizoval náš p. riaditeľ, sú dobrí známi z nahrávania folklórnej súťaže Zem spieva. Veľkým zážitkom pre žiakov bolo nahliadnutie do rôznych štúdií. Žiaci mohli vidieť a urobiť si niekoľko fotografií v štúdiu MS v hokeji aj s majstrom sveta, hokejistom Rišom Lintnerom, ďalej nahliadli do štúdia Šport a milým prekvapením bolo stretnutie so známou televíznou moderátorkou Ivetkou Malachovskou v štúdiu Dámskeho klubu.

Po dobrom obede sa už žiaci mohli sústrediť na samotné nahrávanie súťaže.
Žiaci v rovnakých tričkách, s logom 50. výročia našej školy, zaujali svoje miesta v hľadisku, súťažiaci za našu školu: Zuzka Mičejová, Rišo Vasilko a Stela Saladiaková zase miesto pri súťažnom pulte.
Nasledovali úvodné zábery kamier, nahrávanie potleskov, skúška hlasovacích zariadení. Samotné nahrávanie súťaže malo rýchly spád a našim žiakom sa v konkurencii žiakov zo Sabinova a Kračúnoviec veľmi darilo.
Súťaž prebiehala v piatich kolách, kde si žiaci preverili svoje vedomosti z rôznych oblastí. Z dejepisu, geografie, fyziky, z regionálnej výchovy a ďalších vyučujúcich predmetov základných škôl. Počas celej súťaže sa držali vo vedení a v konečnom účtovaní suverénne zvíťazili a vybojovali si postup do ďalšieho kola, ktoré sa uskutoční na jeseň tohto roka opäť v RTVS v Bratislave.
Po krátkom rozchode v centre mesta odchádzali domov síce unavení, ale šťastní a plní zážitkov.
Za vzornú reprezentáciu školy našim žiakom ďakujeme a veríme, že sa im aj v ďalších kolách tejto súťaže bude dariť!!!

• FB_IMG_1653399449305
  • IMG_20220524_124659