feb
17

Snehuliacka dedina

snehuliak mini„Jedna guľa, druhá guľa, tretiu na vrch dám a už stojí snehuliačik a už stojí tam.“ Snehuliaci sú s nami už odpradávna. Prvá zmienka o týchto obľúbených postavičkách zo snehu sa objavila v európskej literatúre už v 16. storočí. Prvýkrát bolo samotné slovo snehuliak (po nemecky Schneemann) spomenuté v roku 1770 v zbierke detských piesní od Christiana Felixa Weißa. Je však známe, že táto idea stavať snehuliakov k nám bola prinesená od Eskimákov. A ujala sa aj medzi našimi deťmi. Pani Zima nám na konci svojej vlády nadelila bohatú snehovú nádielku a na našom školskom dvore, štvrtok 18.2.2021, vyrástla utešená snehuliacka dedina. Pozrite sa akých má krásnych obyvateľov!

 • Snehuliak I.A a
 • Snehuliak I.A b
 • Snehuliak I.B a
 • Snehuliak I.B b
 • Snehuliak I.C a
 • Snehuliak I.C b
 • Snehuliak I.D a
 • Snehuliak I.D b
 • Snehuliak I.E a
 • Snehuliak I.E b
 • Snehuliak II.A a
 • Snehuliak II.A b
 • Snehuliak II.B a
 • Snehuliak II.B b
 • Snehuliak II.C a
 • Snehuliak II.C b
 • Snehuliak II.D a
 • Snehuliak II.D b
 • Snehuliak II.d c
 • Snehuliak
 • snehuliak 2