jan
29

Čítame radi

Odporúčané tituly pre rozvojový projekt Čítame radi - z nášho blogu |  kníhkupectvo Literama.sk„Čitateľ prežije tisíc životov, kým zomrie. Človek, ktorý nikdy nečíta, prežije len jeden."
George R.R.Martin
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky vyhlásili výzvu o rozvojový projekt „Čítame radi".
Výzva bola určená všetkým verejným, cirkevným a súkromným základným školám na nákup detských a mládežníckych kníh. Cieľom projektu je, aby deti čítali rady a mali atraktívnu a veku primeranú literatúru.
Aj naša škola sa zapojila do tohto projektu a získala 800 eur na nákup nových kníh do našej školskej knižnice Modrý motýlik. Tešíme sa, že pribudnú nové knihy, ktoré pomôžu deťom rásť. Okrem toho, že nám knihy pomáhajú s učením, predstavujú aj únik z reality, rozvíjajú fantáziu, vedú nás od detstva po dospelosť. Ukazujú nám ako vyzerá priateľstvo, čo znamená láska, súcit, odvaha. Čítanie kníh rozvíja slovnú zásobu, zlepšuje schopnosť čítať s porozumením, učí kriticky myslieť, zvyšuje empatiu k druhým.
Takže, do skorého čítania, priatelia.