máj

Noc v škole

planet miniAzda najkrajší pohľad na svete je pohľad do spokojných a rozžiarených očí detí. To istotne potvrdia nielen rodičia, ale aj učitelia, ktorí takýto pocit u detí vyvolajú. Inak nebolo ani v piatok 29.4.2022 v našej „Dvojke“. Vybraní žiaci piateho a šiesteho ročníka prišli späť do školy o 16:00 hod. so spacákmi, karimatkami, vankúšikmi, plní očakávania a s dobrou náladou. Učiteľky geografie a slovenského jazyka im pripravili zaujímavé poobedie plné aktivít nielen v škole, ale aj v areáli školy.
Hľadaj stanovištia podľa súradníc! - Geografia
Skupiny žiakov museli nájsť svoje stanovište podľa zemepisných súradníc, precvičili si orientáciu svetových strán, odhad v metroch a krokoch a bežecké schopnosti, keďže išlo o čas a získanie indície z každej splnenej úlohy. Každé stanovište sa týkalo oblasti geografie alebo našej školy. Na stanovišti „Puzzle“ – bolo úlohou žiakov nielen poskladať logo školy, ale aj určiť, čo jednotlivé jeho symboly charakterizujú. Na stanovišti „Mount Everest“ si zabehali a hľadali ukryté odpovede o prvom slovenskom horolezcovi, ktorý vystúpil na najvyšší vrch sveta a na ceste z neho tragicky zahynul. Stanovište „Spev“ prinieslo veselé tóny rozstrihanej a poskladanej hymny školy, ktorú sme si aj spoločne zaspievali a na stanovišti „Oheň“ sa zahrali na hasičov, striekačkami museli trafiť cieľ a uhasiť pomyselný oheň.
Rozprávkové postavičky – Slovenský jazyk
Slovenčinárky svoje stanovištia obohatili o postavičky z rozprávok a pripravili si pre žiakov stanovištia plné rébusov, hlavolamov zo slovenského jazyka a literatúry. Na stanovišti „Dvojice“ žiaci hľadali páry známych rozprávkových dvojíc. Vo „Vzoroch“ si precvičili skloňovacie vzory podstatných mien a k nim prideľovali slová. Na stanovišti „Červená Čiapočka“ pracovali s tvorivými úlohami, ľubovoľne dotvárali nedokončené známe rozprávky a z poprehadzovaných písmen skladali slová. Posledné stanovište bolo „Bludisko“, opäť si zopakovali podstatné mená hravou formou, kde sa museli dostať do cieľa pomocou nadobudnutých vedomostí o vzoroch.
Každá skupinka splnila všetky úlohy, zozbierala všetky indície a získané indície usporiadali správne: 1972 – 2022, rok vzniku našej „Dvojky“ po súčasnosť, teda jej päťdesiat jubilejných rokov.
Úspešne zvládnutý večer sme zahájili vytvorením spoločného projektu. Piataci vytvárali plagáty krajín s 50-timi jej typickými druhmi fauny a flóry. Šiestaci na veľký plagát vytvárali a vypisovali 50 nových slov zo slova „päťdesiatka“, písali blahoželania našej jubilantke, ktoré dozdobili kresbami. V neskorých večerných hodinách sme v átriu školy zapálili a usporiadali čajové sviečky do čísla 50, spoločne sme vyslovili blahoželania, zaspievali hymnu školy, sfotili sme sa a pobrali do telocvične pripraviť sa na spánok. Na rozradostených tváričkách detí už bolo vidno aj únavu, márne sa ju snažili skryť...
Pre žiakov to bola nová skúsenosť, nikdy vlastne kvôli pandémii neboli spolu mimo vyučovania, a tak bolo zaujímavé sledovať, ako zvládajú tímovú prácu. Upevnili si kamarátstva a že sa im táto vydarená akcia v škole páčila, svedčí o tom to, že ráno si pýtali ďalšie aktivity a plnenie úloh. Nasledovala už len, žiaľ, jediná... odchod domov
Za detailný, pestrý a nezabudnuteľný program „Noci v škole“ ďakujeme pani učiteľkám: Mgr. A. Sabolovej, Mgr. D. Babiakovej, Mgr. A. Treľovej, Mgr. K. Tichej, Mgr. Z. Štefankovej, Mgr. M. Romanovej, Mgr. J. Štréblovej a Mgr. K. Polákovej.

• Noc
  • Noc2