jan
29

Matematická olympiáda

mo miniKaždoročne sa v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou stretnú najlepší matematici na matematickej olympiáde. Tento rok to bolo ale trocha inak. Najlepšie matematické hlavy v kategóriách Z5 a Z9 súťažili online. Aj naša škola medzi nimi mala zastúpenie a všetci naši žiaci boli úspešní, čo znamená, že získali viac ako polovicu všetkých bodov... V kategórii Z5 zvíťazila Noemi Mitriková z 5. A. Matúš Novikmec z 5. A skončil štvrtý a Šimon Štovka z V. C sa tiež umiestnil na peknom 9. mieste. V kategórii Z9 boli úspešní tiež všetci piati deviataci. Jakub Mehaj z 9. C zvíťazil a získal 1. miesto a priamy postup na krajské kolo. Ondrej Alex Henkeľ z 9. A a Igor Višňovský z 9. C skončili s rovnakým počtom bodov na 4. mieste. Richard Melniček z 9. C bol siedmy a Mária Mihalčinová z 9. A ôsma. Piatakov pripravoval Mgr. Alexander Koman a deviatakov Mgr. Matúš Boroš. Všetkým žiakom a učiteľom, ktorí ich pripravovali ďakujeme, blahoželáme a prajeme ešte veľa ďalších úspechov... Jakubovi Mehajovi želáme veľa šťastia na krajskom kole.