jún
30

Cestou do rozprávky

hlas mini„Azda sa nám to všetko len snívalo? Či už to bol sen alebo skutočnosť, bola to krásna cesta do rozprávky. Navštívili sme víly, stretli sme kráľovnú a kráľa, dotkli sa hviezd, maľovali v daždi dúhovými farbami Atlantídu a jedli pritom čerešne a pomaranče z Kuby.“ Toto boli sprievodné slová konferencierky Elišky Tatárovej v závere zaujímavého koncertu školskej kapely ŤAHÁK, ktorý sme mali možnosť vo štvrtok všetci dvojkári zažiť. Skutočnou hudobnou cestou do rozprávky nás previedli šikovní členovia kapely Radko Sepeši s basgitarou, Peťko Kačer za bicími a speváci - Tamarka Hermanovská, Sofia Liptáková Zuzka Štefanková, Soňa Hermanovská a Janko Štefanko. Príležitosť zaspievať si opäť s kapelou neodmietli naše hostky, bývalé žiačky Dvojky, Natálka Kvočková, Erika Barlová a Zuzka Mičejová. Koncert bol ochutnávkou piesní z nového druhého CD školskej kapely ŤAHÁK, ktoré uzrie svetlo sveta začiatkom nového školského roka.

jún
29

Opäť sme urobili veľkú radosť...

cf miniAj tento rok sme v našej škole zorganizovali dobrovoľnú zbierku použitých, no stále zachovalých a funkčných školských pomôcok pre deti v núdzi. Cieľom zbierky „Urob dobrý skutok a podeľ sa!“ bolo urobiť radosť deťom v Komunitnom centre v Soli, pre ktoré nie je samozrejmé mať v peračníku sadu fixiek, niekoľko pier alebo ceruziek.
Naozaj veľké množstvo vyzbieraných a odovzdaných pomôcok potvrdilo, že pomoc druhým nie je našim žiakom ľahostajná.

A koľko sa toho vyzbieralo?

jún
28

Úspech v celoslovenskej súťaži Cesty za poznaním minulosti

snp miniNa konci júna sa v priestoroch múzea SNP v Banskej Bystrici uskutočnilo vyhodnotenie 16. ročníka celoštátnej súťaže tvorivosti detí a mládeže Cesty za poznaním minulosti. Táto súťaž bola vyhlásená pri príležitosti 80. výročia SNP a 79. výročia ukončenia 2. svetovej vojny. Podporuje kreativitu detí a mládeže, prispieva k vyhľadávaniu talentov z oblasti literárnej a výtvarnej tvorby, prehlbuje pozitívny vzťah mladej generácie k národným dejinám. Zároveň vytvára podmienky prezentácie vlastnej tvorby priamo v Múzeu SNP a to formou výstavy najlepších ocenených prác.
Z 214 zaslaných literárnych prác z celého územia Slovenska získala ocenenie aj naša žiačka Kristínka Roškovičová z II.B triedy. Za svoju báseň na tému: „Šťastie je, keď....“ jej odborná porota udelila v 1. kategórii krásne 2. miesto.

jún
27

Vyhodnotenie zberu papiera na našej Dvojke.

robot miniV mesiaci máj prebiehal podľa Envirokalendára na našej Dvojke zber papiera. Ďakujeme žiakom, rodičom, našim pánom školníkom a všetkým ostatným, ktorí pristúpili k zberu aktívne. Počas jedného týždňa sa nám podarilo spolu vyzbierať veľmi pekných 6 676,5 kg papiera. Žiaci I. stupňa vyzbierali 4 692,5 kg a žiaci II. stupňa 1 984 kg. Týmto zberom sme pomohli prírode a zachránili približne 46 stromov.

jún
23

GALÉRIA TALENTOV

farbicka miniV Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici – v Literárnom a hudobnom múzeu sa konal 13. ročník celoslovenskej súťaže pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií „Galéria talentov.“ Ide o jednokolovú súťaž, v ktorej mladí autori prezentujú a tvorivo konfrontujú svoju umeleckú tvorbu a talent.
Za výtvarnú tvorbu v tejto súťaži bola ocenená čestným uznaním žiačka III.D triedy Simona Saladiaková.
Srdečne blahoželáme!

jún
24

Detský výtvarný Vranov a Vesmír očami detí

farebny tyzden miniAj tento rok sa naša škola zapojila výtvarnými prácami do okresnej výtvarnej súťaže „Detský výtvarný Vranov.“ Vyhodnotenie súťaže sa konalo 18. júna 2024 v priestoroch Domu kultúry vo Vranove nad Topľou. Súťažné práce hodnotila odborná porota v zložení: Mgr. art. Peter Králik, Mgr. Monika Vitányi, Mgr. Ivana Cerulová.
Ocenené boli tieto žiačky:

jún
22

Spoločná opekačka

les miniPríjemná atmosféra, pekné počasie a chutné špekáčiky. Trochu netradične, spoločnou opekačkou s kamarátmi zo Spojnej školy Budovateľská prežili deti z dvoch oddelení nášho ŠKD krásne júnové popoludnie. Rady prijali ich pozvanie a vďaka zaujímavým aktivitám a súťažiam mohli spoznať nových kamarátov a možno si aj uvedomiť, že aj keď sme každý iný, sme si rovní. Ďakujeme deťom a pedagógom zo Spojenej školy Budovateľská za pozvanie, milé prijatie a tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity.