máj
31

Tretiaci na exkurzii

bjUtorok 28. 5. 2024 strávili tretiaci na exkurzii v Bardejove a Bardejovských Kúpeľoch. V Bardejove obdivovali starobylé historické námestie. Navštívili prírodovednú expozíciu Šarišského múzea, kde mohli vidieť exponáty živočíchov a rastlín severovýchodného Slovenska, ale aj cudzokrajné živočíchy. Na radnici sa v zaujímavom výklade dozvedeli o histórii mesta a prezreli si zbierku rôznych unikátnych historických predmetov a pamiatok. V Bardejovských Kúpeľoch navštívili skanzen, kde mali možnosť vidieť, ako žili v minulosti ľudia na dedinách.

máj
30

Exkurzia - Vihorlatské múzeum v Humennom

hehe mini29. mája druháci s radosťou zvolali: „Hurá, ideme na výlet!“ Za poznávaním našej krajiny sa vybrali do mesta Humenné. V umelecko - historickej expozícii kaštieľa mali možnosť vidieť vyše 20 miestností, v ktorých v minulosti žila šľachta. So záujmom si prezreli prírodovednú expozíciu zameranú na živočíšstvo Horného Zemplína. Po prechádzke parkom navštívili skanzen, kde spoznávali obytné domy dedinskej architektúry, hospodárke budovy, kováčske dielne, drevený kostolík... Na záver nechýbala prechádzka pešou zónou mesta Humenné, ktoré bolo vyhlásené za Mesto kultúry na rok 2024.

máj
29

Potvrdené prvenstvo v okrese

kniha mini(slávnostné vyhodnotenie okresných olympiád)
Byť motivovaný a zapálený pre prácu, chytiť sa príležitosti a dokonca uspieť, je najväčšou radosťou žiaka a jeho učiteľa, ktorý vie, že jeho práca má zmysel. Na Dvojke sme takú radosť zažívali počas celého školského roka vďaka našim šikovným žiakom veľmi často. CVČ v našom meste 29. 5. rekapitulovalo úspešnosť žiakov okresných škôl na olympiádach a súťažiach za celý rok.
Z rúk RNDr. Valérie Novikmecovej (vedúca oddelenia školstva) a Ing. Anny Marcinčinovej (riaditeľka CVČ) si diplomy a odmeny prevzali najšikovnejší žiaci okresu. Za našu školu boli ocenení: M. Kozák (9. D), F. Laktič (8. B), T. Soták (7. A), M. Gešperik (9. A), E. Lacká (6. A), B. Steeno (7. B), V. Kóňa (8. B), L. Pivovarníková (7. A), Z. Štofová (5. C), S. Karasová (5. A), D. Petríková (9. A), N. Mitriková (8. A), Z. Oslovičová (9. A), O. Oravec (3. A), A. Lazor (5. C), Š. Kušnír (5. C), J. Veliký (6. A), R. Znanec (7. C), N. Mandulová (7. D), T. Kalman (9. D), D. Mihalčin (6. C) a L. Lobodášová (7. C).

máj
25

Vaša pomoc znamená úsmev na tvári iných ľudí...

ckV dňoch od 6. do 24. mája v našej škole prebiehala ďalšia dobročinná zbierka, ktorej cieľom bolo pomôcť Červenému krížu vo VT. Ten sa snaží zo všetkých síl podať pomocnú ruku tam, kde je to potrebné. Z našich darovaných trvanlivých potravín uvaria teplý obed, ponúknu čaj alebo niečo malé pod zub tým, ktorí sa ocitli v núdzi.
Ďakujeme, že vám život iných ľudí nie je ľahostajný...
Ďakujeme, že s láskou stále pomáhate.
Pracovníkom Červeného kríža sme vďaka vám odovzdali desiatky kíl cestovín, ryže, múky, strukovín a veľké množstvo konzerv, olejov, čajov, instantných jedál, suchého sladkého/slaného pečiva.

máj
23

Hlinená krása našimi očami

hlinaDňa 22.5.2024 sa v Centre voľného času stretli žiaci na súťaži v modelovaní z umeleckej hliny pod názvom Hlinená krása našimi očami. Témou súťaže bola „Závesná dekorácia na dvere“ a deti tvorili a modelovali ako najlepšie vedeli.
V najmladšej I. kategórii / 3. – 4. ročník / bol mimoriadne úspešný Michal Znanec z III.C triedy, ktorý získal 1. miesto. Žiaka pripravovala PaedDr. Ivana Hermanovská.
V III. kategórii / 7. - 8. ročník / získala 3. miesto Alžbeta Ferčáková z VIII.C triedy, žiačku pripravovala PaedDr. Anna Opaľuchová.
Cenu poroty získala Tamara Švarná z VI.A triedy za dôsledne prepracovanú prácu. Žiačka pracovala pod vedením Mgr. Jany Juhaščíkovej, PhD.
Srdečne blahoželáme!

máj
24

Hľadá sa euro

peniaze miniFinančná gramotnosť by mala už od detstva patriť k základným prvkom vzdelávania. Preto aj na našej škole vedieme našich žiakov hravou formou k orientovaniu sa vo svete financií. Je veľmi dôležité, aby každé dieťa získalo rozumný postoj k peniazom.
V ŠKD sme preto pre našich žiakov pripravili klubovú aktivitu s názvom HĽADÁ SA EURO, počas ktorej sa deti oboznámili s peniazmi ako platidlom. Formou zaujímavej prezentácie sa oboznámili s tým, ako človek využíval výmenný obchod a tovar ako platidlo ešte predtým, ako sa začali využívať ako platiace prostriedky drahé kamene, neskôr zlaté hrudky a následne prvé mince a papierové bankovky. Vysvetlili sme si, čo je Euro, ako vyzerajú mince a bankovky tejto našej oficiálnej meny.

máj
22

Bronzové atlétky a atléti

beh miniPiesok v doskočisku vyhladený, bežecké dráhy skontrolované, trávnik pokosený, pomôcky pripravené a lavičky pre fanúšikov natreté... a môžeme začať sláviť sviatok atletiky na Dvojke. Už tradične sa u nás v uplynulých dňoch konalo okresné kolo v atletike základných škôl. Počas dvoch dní si svoje sily zmerali žiaci a žiačky z ôsmych základných škôl nášho okresu. Za priaznivého počasia nebola núdza o pekné športové momenty, osobné rekordy, či napínavé a dojímavé okamihy. Naše družstvo atlétov obsadilo so ziskom 790 bodov bronzové miesto, pričom od strieborného ich delilo len 7 bodov. Pri súťažení našich atlétok bola situácia ešte tesnejšia, keď na základe rovnosti bodov, rozhodol lepší individuálny výkon žiačok a naše dievčatá sa tak museli uspokojiť s tretím miestom. Z celkového pohľadu sme sa všetci zhodli na tom, že v silnej konkurencii športovcov z iných škôl obstáli výborne a že táto skutočnosť nám bude motiváciou do ďalšej práce. Všetkým našim reprezentantom ďakujeme a do budúcna prajeme veľa nielen športových úspechov. Žiakov na súťaž pripravovali Mgr. Janka Kolcunová, Mgr. Karol Nemec a Mgr. Rastislav Fedor.