jún
28

Úspech v celoslovenskej súťaži Cesty za poznaním minulosti

snp miniNa konci júna sa v priestoroch múzea SNP v Banskej Bystrici uskutočnilo vyhodnotenie 16. ročníka celoštátnej súťaže tvorivosti detí a mládeže Cesty za poznaním minulosti. Táto súťaž bola vyhlásená pri príležitosti 80. výročia SNP a 79. výročia ukončenia 2. svetovej vojny. Podporuje kreativitu detí a mládeže, prispieva k vyhľadávaniu talentov z oblasti literárnej a výtvarnej tvorby, prehlbuje pozitívny vzťah mladej generácie k národným dejinám. Zároveň vytvára podmienky prezentácie vlastnej tvorby priamo v Múzeu SNP a to formou výstavy najlepších ocenených prác.
Z 214 zaslaných literárnych prác z celého územia Slovenska získala ocenenie aj naša žiačka Kristínka Roškovičová z II.B triedy. Za svoju báseň na tému: „Šťastie je, keď....“ jej odborná porota udelila v 1. kategórii krásne 2. miesto.

Kristínke srdečne blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme ešte veľa tvorivých úspechov.

  • IMG_8490