okt
15

Lekári a príroda

byl mini„Lekár lieči, príroda uzdravuje.“ Hippokrates

V piatok, 15. októbra 2021, tretiaci z ŠKD privítali medzi sebou babku bylinkárku a zistili, že bylinkárka nie je len vybrané slovo, ale osoba, ktorá zbiera liečivé byliny, pozná ich liečivé účinky, vie z nich pripraviť liečivé čaje, mastičky, sirupy či oleje. Babka bylinkárka (p. vychovávateľka Martina Holpová), vysvetlila deťom, že ľudia odjakživa využívali sily prírody, aby upevňovali svoje zdravie a našli úľavu pri chorobe. Rastliny rastúce voľne v prírode, od drobných byliniek až po mohutné stromy v lese, slúžili oddávna ako liečivé rastliny a je to tak dodnes. Deti sa dozvedeli, že najobľúbenejšou liečivou bylinkou babky bylinkárky je materiná dúška, a to nie len preto, že kvitne cez prázdniny a krásne vonia, ale aj pre jej blahodarné účinky pri ťažkostiach s dýchaním alebo trávením. Spoznali aj ďalšie liečivé rastliny rastúce v blízkosti našich domovov.

 • LP_0
 • LP_1
 • LP_2
 • LP_4
 • LP_5
 • LP_6
 • LP_7
 • LP_8
 • PL_1
 • PL_2
 • PL_3
 • PL_4
 • PL_5
 • PL_6
 • PL_7