dec
13

Vjanočne Vichodňarske Rozpravočki

vianoce miniAk chcete vedieť, ako chutí vianočný perník s "D" v strede, ako sa cíti vianočný kapor vo vani 24. decembra ráno, ako vyzerajú Vianoce v pekle, prípadne, čo všetko musí prežiť vianočný anjel, keď príde na Zem príliš skoro napríklad 8. decembra v Hornozemplínskej knižnici zaujímavo prečítal deťom režisér, dramatik divadla KĽUD Kladzany a autor Vjanočnich Vichodňarskich Rozpravočok Jozef Jenčo, ktorý vtiahol deti IV.C do príbehu rozprávok trochu inak, v zemplínskom nárečí. Rozprávky plné vtipu, hravosti a vianočnej atmosféry spolu s autorom deťom predviedli aj členovia divadla KĽUD. Deti si rozviazali jazýčky v čítaní zaujímavých viet v podobe darčekov pod vianočným stromčekom – bľašanky v mechu, garadiče do neba, fungeľ novy blajvas...

  • Image
  • Image[1]
  • Image[2]
  • Image[3]