feb
08

Zlatý postup na kraj a striebro v Matematickej olympiáde

mo miniKaždoročne sa v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou stretnú najlepší matematici z celého okresu na okresnom kole Matematickej olympiády. Tento rok to vyšlo na 25. január. V kategórii Z5 a Z9 sme medzi súťažiacimi mali zastúpenie žiakov, ktorí vynikajú v matematike.
V kategórii Z5 Dvojku úspešne reprezentovala a krásne 2. miesto spomedzi 24 súťažiacich získala Emília Lacká z 5.A, ktorú pripravovala p. uč. Mgr. Zuzana Džujková. V kategórii Z9 zlaté 1. miesto a postup do krajského kola spomedzi 15 súťažiacich získal Richard Vasilko z 9.B, ktorého pripravovala p. uč. Mgr. Michaela Turcovská.
Obaja žiaci preukázali vynikajúce matematické vedomosti a schopnosti, Rišovi držíme prsty v krajskom kole, kde nás bude reprezentovať 28. 3. 2023, snáď nám na Deň učiteľov pripraví opäť veľkú radosť v podobe skvelého umiestnenia.