feb
20

Trochu inak v knižnici

fasiangy3Fašiangový čas je plný zábavy a smiechu. Je to veselé obdobie podčiarknuté aj veselými maskami, ktoré si deti priniesli do knižnice. Takéto „hravé učenie“ v knižnici zažili žiaci 4.C triedy 17.2.2023. Pani knihovníčka prezlečená za vílu privítala deti s pomocníčkou Cruelly De Vil, ktorá deťom pomaľovala tvár zaujímavými obrázkami. Deti predstavili svoje masky a rozdelili sa na dve súťažné skupiny. Súťažili v odhaľovaní postáv z rozprávkových príbehov, vo vyhľadávaní známych i menej známych autorov kníh, zahrali sa na detektívov, ktorí museli odhaliť postavy vo vybraných knihách. Obidvom skupinám sa tak podarilo vyhľadať 53 správnych postáv. Zasúťažili si aj v rýchlosti a spolupráci v skupinách s pomocou kruhových stôp. Precvičili si čítanie s porozumením, vyhľadávanie kníh a v knihách, spoluprácu v tímoch. Zároveň sa naučili ako sú označované knihy v knižnici a ako sa rýchlo orientovať v knižnici. Na záver fašiangovej zábavy si zatancovali na hudbu rozprávkových príbehov. Ako zvyčajne si domov odniesli vypožičanú knihu podľa vlastného výberu.

  • IMG_1288
  • IMG_1291
  • IMG_1296
  • IMG_1299
  • IMG_1301
  • IMG_1317
  • IMG_1319
  • IMG_1320