jan
13

Šaliansky Maťko

salmat logo miniŠaliansky Maťko je postupová súťaž v prednese slovenských povestí, ktorej sa môžu zúčastniť len žiaci 2. – 7. ročníka. Má významnú úlohu v poznávaní národnej histórie, kultúry a budovaní pozitívneho vzťahu dieťaťa k národným tradíciám, zvykom a národného povedomia.
Naši žiaci majú radi výzvy, chcú poznávať slovenskú literárnu tvorbu nad rámec učebných osnov, radi čítajú, a tak učiteľky prvého stupňa a učiteľky SjL druhého stupňa pripravili šikovných žiakov, ktorí mali záujem a chuť naučiť sa a predniesť slovenskú povesť pred porotou školského kola Šalianskeho Maťka.

Porota vyzdvihla umelecké a estetické cítenie recitátorov a o obsadení jednotlivých miest rozhodla takto:
I. kat. (2. – 3. roč.)
1. miesto: Nina MAGUROVÁ (III.B)
2. miesto: Rebeka ZÁLEPOVÁ (III.D) a Michaela FEDORKOVÁ (II.C)
3. miesto: Matúš ZÁLEPA (II.B) a Nikolka DANKOVÁ (II.D)
II. kat. (4. – 5. roč.)
1. miesto: Zuzana MAGEROVÁ (IV.A)
2. miesto: Gréta BINDASOVÁ (IV.A)
3. miesto: Dana TABAKOVÁ (IV.A) a Nikolaj NOVOSIADLY (V.B)
III. kat. (6. – 7. roč.)
1. miesto: Noemi MITRIKOVÁ (VII.A)
2. miesto: Natália MANDULOVÁ (VI.D)
Dvojku budú v okresnom kole reprezentovať žiaci umiestnení na prvom mieste, držíme im palce a všetkým šikovníčkom blahoželáme!

  • DSC_0526
  • DSC_0529