jún
05

Fantastický úspech!

pyt miniZLATO v celoštátnom kole Pytagoriády
Milan Gešperik z VIII.A, ktorému to matematicky výborne myslí, opäť ukázal, že patrí k najlepším počtárom na Slovensku. 23. a 24. mája sa zúčastnil celoštátneho kola matematickej súťaže Pytagoriáda. Ako najlepší zo školského, ba aj obvodného kola, reprezentoval okres v celoštátnej Pytagoriáde. Statočne sa popasoval s ťažkými 20 úlohami, na ktorých vyriešenie mal len 60 minút a podaril sa mu megaúspech! Vo svojej kategórii si vybojoval 1. miesto.
Celoštátneho kola sa zúčastňujú najúspešnejší súťažiaci z obvodných kôl, kde bodovú hranicu na postup stanovuje Ústredná komisia Pytagoriády po doručení výsledkových listín z obvodných kôl. Milanovi blahoželáme k obrovskému úspechu a p. uč. Krajčovičovej ďakujeme za prípravu. Dúfame, že Milanovou snahou a úspechom nakazíme ešte veľa dvojkárov.

  • 01
  • 02