nov
05

Učili sme kamarátov z Kazachstanu po slovensky

jaz ret1(Jazyková reťaz)
V rámci Európskeho dňa jazykov sme sa zapojili do medzinárodného jazykového projektu Jazyková reťaz - Language chain. Témou súťaže bolo priateľstvo ako dôležitý plamienok formovania osobnosti a socializácie ľudí. Zuzka Telepunová a Dominika Šaffová z 8.D vytvorili tím „New friends“ a v hlasovaní získali prvé miesto. Dievčatá vytvorili video, v ktorom sa 6 fráz v slovenčine pokúsili naučiť rovesníkov z Kazachstanu prostredníctvom angličtiny.
Dievčatá učili Kazašky tieto zoznamovacie frázy: 1. Ahoj! 2. Ako sa voláš? 3.Volám sa Dominika. 4.Teší ma. 5. Ako sa máš? 6. Mám sa dobre.

Zo Zuzky a Dominiky môžu byť šikovné tlmočníčky, čo poviete? Klik na link:
https://www.jazykovevzdelavanie.sk/jazykova-retaz-2022-dielka/#RETAZ22video

  • EDJ JAZYKOVA RETAZ 2022  B NEW FRIENDS
  • EDJ JAZYKOVA RETAZ 2022 B NEW FRIENDS
  • IMG_6486
  • IMG_6487
  • IMG_6488