nov

Jazykový kvet

jazkvet mini"Jazykový kvet" je jazykovo-umelecká súťaž pre deti a mládež v prednese, dramatizácii, poviedkovej tvorbe, hrách a veršoch v rôznych jazykoch. Jej cieľom je najmä tvorivo rozvíjať aktívne jazykové zručnosti žiakov, ich nadanie a talent. Už druhý rok mali naši žiaci možnosť zúčastniť sa školského kola tejto zaujímavej súťaže v anglickom jazyku. Túto možnosť využili síce len piati z nich, ale vyučujúce sa zhodli na tom, že kvalita zvíťazila nad kvantitou. Prvé tri postupujúce miesta obsadila žiaci Noemi Mitriková (VII.A), Adam Jakubo (VIII.B) a Tamara Kolesárová (VIII.A). Srdečne im blahoželáme a budeme im držať palce v krajskom kole. Aktívnou účasťou na takýchto podujatiach sa vytvára pre žiakov súťaživé prostredie na vzájomné porovnávanie svojich jazykových zručností a vedomostí.