okt

Čítame spolu

zrkadloVoda je prastaré zrkadlo hviezd. Hľadaním slova zrkadlo a jeho vyskladaním z kociek sme začali spoločnú aktivitu s deťmi zo Spojenej školy na Budovateľskej ulici. Hosťami v tejto škole boli žiaci 4.C triedy, ktoré v spoločných skupinách čítali báseň od Jany Hládekovej „Prečo sú rybky smutné.“ Aktivity sme umiestnili do rieky, ktorá preteká našim mestom. Po prečítaní prvého štvorveršia sa deti rozdelili do dvoch skupín na šťuky a kaprov. Zahrali si vodné pólo a hľadali správy ukryté v klobúku o ďalších vodných živočíchoch. Táto hra skončila remízou. V tretej strofe sa deti zamysleli nad veršami, ktoré boli o znečistení rieky haraburdím. V rozhovore sa deti z obidvoch škôl zhodli, že klince, drôty, staré vedrá, handry, fľaše, črepiny do rieky nepatria. Pohybom napodobnili plávajúce rybky, ktoré našli skrýšu v tieni, potápačov i vodopád. Na záver si skupina dievčat a chlapcov zahrali zvieracie pexesá, kde každé dieťa prečítalo pomenovanie daného zvieratka. Dievčatá boli z podvodného sveta a chlapci predstavovali suchozemské zvieratká. Súťaž skončila výhrou dievčat, ktoré našli 12 zvieracích párov.

• Image
  • Image[10]