okt

Druháci na návšteve u prvákov

zapis miniSeptember je mesiac plných zmien pre všetkých žiakov, ale aj učiteľov. Po prázdninách si musíme zvyknúť na povinnosti, ktoré prichádzajú so školou.
Nových povinností sa museli ujať aj naši prváci, ktorí prvýkrát zasadli do školských lavíc. Tu ich čaká neľahká úloha, naučiť sa čítať, písať, počítať, ale aj veľa iných dôležitých vecí. Aby prváci vedeli, že v našej škole sú vítaní, pripravili si pre nich druháci milé privítanie. Navštívili ich v prváckych triedach, kde sa im predstavili krátkym programom v podobe divadielka, pesničiek a básničiek. Priniesli so sebou aj malý darček, záložku do šlabikára. Touto milou návštevou prvákom ukázali, že sa na nich môžu obrátiť a požiadať ich o pomoc alebo o radu.
Veríme, že sme si medzi sebou našli nové priateľstvá.