okt

Jazyková reťaz 2022 – hlasujte za Vranky a Creativky

youtubeprostredníctvom linku do 15.10. 2022 do 15:00 h:
Naše práce súťažia pod číslom: Creativky - 75, Vranky - 77, video NF
O čo ide?
Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sme sa zapojili do medzinárodnej aktivity Jazyková reťaz- Language chain. Nosnou témou tohtoročnej súťaže je téma priateľstvo. Zúčastnení mali vytvoriť plagát na tému priateľstvo alebo video, pomocou ktorého sa zahraniční žiaci naučia 6 fráz v slovenčine.

Žiačky 8.A sa do súťaže zapojili vytvorením plagátov v anglickom jazyku na tému priateľstvo. Na plagátoch výtvarne aj slovne znázornili, čo pre nich priateľstvo znamená.
Naše tímy:
Súťažia v tímoch: Vranky – Tamara Kolesárová, Nina Štegerová a Sofia Veliká a Creativky – Laura Ravasová a Zuzana Gavaľová. Žiačky 8.D Zuzana Telepunová a Dominika Šaffová vytvorili video, v ktorom pomocou anglického jazyka vysvetľujú 6 fráz zo slovenčiny.

• Creativky
  • Vranky