sep
27

Pozvánka do knižnice

hzk miniVyučovanie literatúry sme si s našimi piatakmi spestrili návštevou Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou.
Zoznámili sme sa s priestormi knižnice, so spôsobom jej organizácie a jej členením na jednotlivé oddelenia. Oboznámili sme sa s podmienkami jej navštevovania a ako si knihy možno vypožičať. Tiež sme mali možnosť nahliadnuť do kníh písaných Braillovým písmom. Odhalili sme, kto každý stojí za vznikom knihy a ako taká kniha vzniká. Nakukli sme aj do oddelenia novín a časopisov s 3D tlačiarňou, odkiaľ sme si každý odniesli na pamiatku malý darček v podobe záložky do knihy.
Po pútavom rozprávaní pani knihovníčky sme sa konečne rozpŕchli k regálom plných kníh. So zvedavosťou sme si knihy vyhľadávali, prezerali a čítali. S rukami plnými kníh a množstvom nových vedomostí sme sa natešení vrátili do školy. Návšteva knižnice sa nám veľmi páčila a už teraz sa nevieme dočkať tej ďalšej. Pretože...
Knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtákov krídla.“ John Ruski

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 20
 • 21
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9