máj
03

Šikovné výtvarníčky z béčky

farebny tyzden miniInšpirácie a podnety sú nevyhnutné pri umeleckej tvorbe a o to väčší zážitok máme z diela, ktoré nesie v sebe aktuálny odkaz súvisiaci trebárs s ekológiou. O jeden zážitok sa postaralo mesto Vranov nad Topľou 26. apríla, kedy v sprievodnom EKO-programe pred budovou AOC boli slávnostne odovzdané ceny za najlepšie výtvarné práce žiakov z každej vranovskej základnej a materskej školy pri príležitosti vyvrcholenia osláv Dňa Zeme. Inšpiráciou tvorby žiakov bola nutnosť ochrany životného prostredia, no zároveň verejná výstava žiackych eko-prác na námestí upriamovala pozornosť okoloidúcich na danú problematiku.
Za Dvojku si z rúk primátora, vedúcej oddelenia školstva a vedúcej oddelenia ŽP prevzala odmenu Ema Gdovcová z IX. B. Udelená bola aj Cena primátora, ktorú získala v kategórii základné školy Vanda Klimešová z IX. B. Dievčatám k úspechu srdečne blahoželáme a za účasť ďakujeme všetkým našim žiakom, ktorých práce mala možnosť verejnosť vzhliadnuť v priestoroch pred AOC.

Keďže budúcnosť planéty leží v rukách predovšetkým našich detí, je veľmi dôležité, ako aj my, pedagógovia, prispievame k riešeniu správneho postoja mladej generácie vo vzťahu k prírode.

  • 20240426_094523
  • 20240426_094935
  • 20240426_095040
  • 20240426_095154