sep
28

Európsky deň jazykov 2023 – Povedzte ÁNO jazykom!

jazyky miniZ iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov (EDJ) oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Motto tohtoročného dňa jazykov je: „Povedzte ÁNO jazykom.“ Na našej Dvojke sme svoje „áno“ vyjadrili viacerými spôsobmi. Naši žiaci na hodinách cudzích jazykov v tento deň súťažili, hrali sa so slovíčkami, učili sa slová v iných cudzích jazykoch, vytvorili plagáty, lúštili hádanky, počúvali piesne a zisťovali, akými rôznymi jazykmi sa na našej škole rozpráva. Poznané sme si upevňovali pomocou didaktických hier a kvízov. Jednou z aktivít - vytvoriť plagát, v ktorom spojíme osobnosti anglickej a slovenskej literatúry - sme sa zapojili aj do súťaže EDJ Motýle, ktorá prebieha v rámci európskeho dňa jazykov. Ak ste zvedaví, ako to na našich hodinách vyzeralo, pripájame malú ochutnávku v podobe obrázkov. Aj vďaka týmto aktivitám sme mohli aspoň nachvíľu vstúpiť do cudzích krajín a obohatiť svoje vedomosti, preveriť svoje zručnosti, ale hlavne mať „fun“ na hodinách cudzích jazykov.

 • EDJ3
 • EDJ5
 • EDJ7
 • EDJ8
 • EDJl
 • EDLl1
 • EDLl2
 • EDLl3
 • EDLl4
 • EDLl5
 • EDLl6
 • Edll7