sep
29

Cesta za vedou, vodou a umelou inteligenciou

einsteinFestival vedy Európska noc výskumníkov je najväčšou celoeurópskou iniciatívou zameranou na popularizáciu výskumu a inovácií. Posledný septembrový piatok sa uskutočnil už jeho 17. ročník, na ktorom nesmú chýbať každoročne ani žiaci ôsmeho ročníka našej školy. Podujatie sa konalo vo viacerých mestách Slovenska a naši dvojkári sa zúčastnili podujatia v priestoroch OC Optima v Košiciach. Cieľom podujatia bolo priblížiť prácu a výsledky vedcov a možnosti ich reálneho uplatnenia v každodennom živote širokej verejnosti.
Tento rok je Európska noc výskumníkov zameraná na dve témy: VODA – šetrenie, ochrana, čistenie, predchádzanie míňaniu zdrojov, a pod. a UMELÁ INTELIGENCIA - jej úloha pri napredovaní ľudstva a riešení problémov, ktorým musí svet čoraz viac čeliť, so zreteľom aj na možné riziká. V Košiciach naši žiaci preskúmali fascinujúci svet molekúl, videli ukážky programovania robotického ramena, vnútra atómu, prenosné planetárium ASTRO SHOW, exponáty živých zvierat, mikrorobotov v akcii, absolvovali interaktívne psychologické kvízy, prehliadku dronov a ich využitie v praxi a množstvo fyzikálnych a chemických experimentov.
Organizátori opäť pripravili bohatý a maximálne pestrý program, ktorý nadchol našich ôsmakov a zvýšil ich záujem o štúdium prírodných vied a technických smerov.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20